Mgr. Marek Škuci
Vystudoval Mgr. jednooborovou psychologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy se specializací Klinická psychologie. Je absolventem pětiletého psychoterapeutického výcviku v gestalt modalitě v Institutu Dialog. V současnosti je frekventantem hlubinně orientovaného psychoterapeutického výcviku v jungovské analytické psychologii v ČSAP.
Pracuje jako psycholog a psychoterapeut v ordinaci klinické psychologie na Poliklinice Prosek, kde se věnuje individuální psychoterapii dospělých. V minulosti působil také v centru Tulsia Clinic a v Středisku psychoterapeutických služeb Břehová, kde se zabýval intenzivní krátkodobou skupinovou terapii v denním stacionáři.
V rámci odborné praxe se mimo jiné tři roky věnoval sociálně terapeutické práci v Chráněném bydlení BONA o.p.s. s osobami s duševním onemocněním v okruhu psychóz. V APLA Praha se podílel na terapeuticko pedagogické pomoci lidem s poruchami autistického spektra.
Mgr. et Bc. Karolína Zuzánková
Vystudovala magisterskou neurobiologii na PřF UK a bakalářskou jednooborovou psychologii na FF UK, kde nadále pokračuje v magisterském studiu. Paralelně studuje Neurovědy v doktorském studiu na 3.LF UK.
V rámci doktorského studia se věnuje hlavně Obsedantně-kompulzivní poruše a využití virtuální reality v její terapii v Národním ústavu duševního zdraví. Mimo OCD spolupracuje na výzkumu motorických iluzí a možnostech jejich využití v rehabilitaci.
Je frekventantkou výcviku v logoterapii a existenciální analýze pod společností pro logoterapii a existenciální analýzu. Nově lektoruje workshopy o duševním zdraví pro veřejnost v organizaci Nevypusť duši. V minulosti byla také dobrovolníkem v organizaci Lata, kde se věnovala dospívajícím.
Mgr. Tereza Kalousová
Vystudovala jednooborovou Mgr. psychologii na Univerzitě Palackého v Olomouci. Pod organizací LIPPP dokončuje pětiletý dynamický sebezkušenostní výcvik se zaměřením na psychosomatiku.
V současné době se věnuje předatestační přípravě v oboru klinické psychologie, zabývá se tedy nejvíce psychodiagnostikou a dynamickou psychoterapií. Její profesní zaměření směřuje k projektivním metodám, zejména Rorschachově testu.
Kromě práce školní psycholožky v minulosti pracovala také jako krizová interventka na Lince bezpečí pro děti a na Olomoucké krizové lince a centru pro dospělé.
Bc. Mojmír Mykiska
Vystudoval bakalářské studium psychologie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a nyní pokračuje na navazujícím magisterském. Na katedře spoluzaložil studentský spolek Psyna, jehož je v současnosti místopředsedou.
Je zapojen do mezinárodního výzkumu o nadání „And Then I Grew Up“ v rámci International Pheonix Research Group. Nadání a rozvoj talentů je největší psychologické téma, kterým se chce do budoucna i nadále zabývat. Proto se rád věnuje lektorování, například také pro Letní Akademii Discover či Bakala Foundation.
V minulosti spolupracoval s neziskovou mentoringovou organizací Lata, kde se věnoval mladistvým s různým sociálním znevýhodněním. V rámci vzdělávání absolvoval kurzy, zaměřené na komunikaci s člověkem v depresi (Focus Praha) a komplexní krizové intervence (Remedium).
Jeho další psychologické témata jsou pozitivní, existenciální a pedagogická psychologie. Zajímá ho psychologický výzkum a metodologie.
Bc. Anna Sochůrková
Je studentkou Mgr. jednooborové psychologie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Jejím zájmem je klinická psychologie a vědecká činnost v oboru. V rámci studia absolvovala Kurz krizové intervence v organizaci Remedium.
Čtvrtým rokem se podílí na řadě výzkumů v Národním ústavu duševního zdraví na oddělení spánkové medicíny a chronobiologie, se kterými zároveň ráda jezdí na zahraniční odborné konference.
Aktuálně pracuje ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady na neurologii v ambulanci pro poruchy paměti, kde testuje pacienty s neurodegenerativními onemocněními a podílí se na vývoji testů pro včasné odhalení kognitivního deficitu.
Dále má také zkušenosti s pomocí dospívajícím a dlouhodobě nemocným seniorům v ÚVN. V Psychiatrické nemocnici Bohnice se věnovala pacientům s duální diagnózou se sexuálním chováním.
V poslední době se zajímá o problematiku poporodní deprese u žen a témata spánku u různých psychiatrických diagnóz.
PŘIHLÁŠKA A KONTAKT
Pokud se chcete přihlásit, vyplňte prosím následující kontaktní informace.